zamknij
Wielkość tekstu
Kontrast
zamknij
Dobierz indywidualną dietę
Dobierz indywidualną dietę dla siebie i swojej rodziny !

DASH Zaparcia

Pobierz bezpłatny plan żywieniowy na 3 dni, PDF 887 KB
Wybierz dietę dla siebie

Jadłospisy DASH Zaparcia przeznaczone są dla osób, które chcą zmienić swój dotychczasowy sposób odżywiania, tak by stał się elementem procesu leczniczego.

Zaparcia są uciążliwym schorzeniem polegającym na zbyt małej częstości wypróżnień (2 razy w tygodniu lub rzadziej) i oddawaniu stolca twardego z uczuciem silnego wysiłku. Towarzyszy temu uczucie niepełnego wypróżnienia. Zaparcia są problemem nawet 30% populacji krajów zachodnich.

U podstaw leczenia zaparć – niezależnie od ich przyczyny – jest zmiana stylu życia. Konieczne jest zwiększenie aktywności fizycznej i modyfikacja nawyków żywieniowych.

W diecie DASH Zaparcia duży nacisk położyliśmy na zwiększenie w diecie ilości warzyw, owoców, produktów zbożowych pełnoziarnistych (źródło błonnika pokarmowego). Dużo w niej też produktów mlecznych fermentowanych i płynów. Dzięki temu dieta ta zapobiega zaparciom.

Zarejestruj się, a my dostarczymy Ci pyszne, szybkie i łatwe w przygotowaniu jadłospisy, dzięki którym już za dwa tygodnie poczujesz się lepiej!

Spróbujesz?

Nie masz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.
Jedz zdrowo i żyj zdrowo.

Załóż konto